İSAY2 Galeri  
 
 
 
İlçemizde 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın; Tevfik YÜCEDOĞRU tarafından 15 Temmuzun Düşündürdükleri konulu konferans verildi. Okullarımızda da 15 Temmuz Şehitlerini anma ile ilgili Resim, şiir ve Kompozisyon yarışmaları düzenlenmiş yarışmada derece alanların resim sergileri yapılmıştır. Ayrıca 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında vatandaşlarımız düşüncelerini anı defterine yazmıştır. 15 Temmuz günü Öğlen namazında Mevlit, Kur’an-ı Kerim okunarak Hatim duası yapıldı, Belediye tarafından vatandaşa yemek ikram edildi.
 
15 Temmuz 2016 gecesi ilk toplanmanın yapıldığı alanda ki etkinlikler Kaymakamımız Sayın; Emir Osman BULGURLU Başkanlığında, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Emre ERTAŞ, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Kadir Temel, İlçe Emniyet Amiri Ekrem Turan, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve binlerce vatandaşın katılımı ile 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için Kur’an tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
 
            Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden canlı olarak yaptığı konuşması izlendi.
 
 
            Programda konuşma yapan Orhaneli Kaymakamımız Sayın Emir Osman BULGURLU; “15 TEMMUZDA ELEBAŞI PENSİLVANYADAKİ TERÖRİST FETULLAH GÜLENİN OLDUĞU FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DARBE KALKIŞMASI İHANET VE İŞGAL GİRİŞİMİNİN BERTARAF EDİLMESİNİN 2. YILDÖNÜMÜNDE GÜZEL ORHANELİ’ MİZDE UNUTULMASINA, UNUTTURULMASINA VE İHANETİN ÜZERİNİN ÖRTÜLMESİNE İZİN VERİLMEMESİ ADINA MİLLİ HAFIZALARIMIZI CANLI TUTMAK İÇİN 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİNİN YAPILDIĞINI, ORHANELİNİN BİR BÜTÜN OLARAK HEYECAN İÇERİSİNDE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİNE KATILIMINDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLERİNİ  ” ifade ederek devamında;
 
“15 TEMMUZ MİLLETİN ZAFERİDİR, MİLLİ İRADENİN ZAFERİDİR, HAKLA BATILIN SAVAŞI SONUCUNDA HAKKIN GALİP GELMESİDİR VE DEMOKRASİNİN ZAFERİDİR.”  dedi.
 
            İlçemizin medarı iftarı 15 Temmuz Gazisi Abdurrahman KAFKAS Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde misafir edilmiş olup, daha sonra ilçemizde gerçekleştirilen programa katılmıştır.
 
            15 Temmuz hain darbe girişimine karşı verilen mücadelenin simgesi haline gelen İlçe Protokolü ve binlerce vatandaşın katılımı ile tekbir getirilerek gerçekleştirilen demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü yapıldı. Saat: 00:13’ de salalar verildi ve Kur’an-ı Kerim Okunup dua edilerek program sona ermiştir.