T.C.
ORHANELİ KAYMAKAMLIĞI
 
KIŞ DÖNEMİNDE ALINACAK TEDBİRLER
(KARLA MÜCADELE TOPLANTISI)
 
1-Kurumlar arasındaki iletişimin sağlanması için Orhaneli Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Mehmet BAŞAY tarafından haber ve bilgi akışı anlık olarak tüm kurumlar arasında paylaşılması ve koordinasyonun sağlaması için talimat verilmiştir.
2.İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından tüm Mahallelerde hayvancılıkla uğraşan ve arazide bulunan sürü sahiplerine tebliğ yapılarak kar yağmadan önce yaylalardan inerek ulaşıma imkan veren mahallerde bulunmaları hususunda talimat verilmiştir.
3.Tüm ilçe trafik birimleri (Polis - Jandarma) tarafından öğrenci servislerinin kontrölü yapılarak kar lastği bulunmayan ve kışlık tedbiri almayan servis şoförlerine gerekli ikazların yapılması talimatı verilmiştir.
4.Sağlık Grup Başkanlığı tarafından kar yağışı ile birlikte yolu kapanma ihtimali olan Mahallelerde hastalananlara müdahale etmek üzere paletli bir araç temin edilmesi hususnda gerekli talimatlar verilmiştir.
5.UEDAŞ İşletme Şefliği Tarafından kış şartlarında elektrik kesintisinin yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması ve Orhaneli İlçesini besleyen elektrik hattının arızalanması durumunda yedek bir hattın devreye sokulması için gerekli işlemlerin yapılaması talimatı verilmiştir.
6.Orhaneli Belediye Başkanlığı tarafından Büyükşehir Başkanlığı ile koordinasyon kurularak kış şartlarında yolların açılması için gerekli tedbirlerin alınarak yeteri kadar iş makinası (Buski Orhaneli Şubesine ait İş Makinaları dahil) temini ve yollara müdahalenin anında yapılamasını sağlamak üzere ekiplerin planlamasının yapması,buzlanma olaylarına karşı tuzlama yapmak üzere tedbirlerin gözden geçirilmesi talimatı verilmiştir.
7.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda eğitim ve öğretimin devam etmesi açısından öğrenci servislerin kontrolü ve gerekli kışlık tedbirlerin alınması ile kar nedeniyle ulaşım yapılamayacak okullarda tatil edilme görüşünün İlçe Kaymakımına arz edilmesi hususunda gecikmeden bilgi verilmesi talimatı verilmiştir.
8.Belediye Başkanlığınca başıboş durumda bulunan sokak hayvanları ile ilgili tedbir alınması talimatı verilmiştir.
9. Yoğun Kar yağışı sonucu oluşabilecek yol kapanmalarında, resmi kurum araçlarının yetişememesi durumunda karla mücadelede özel sektöre ait işmakinaları da kullanıma hazır bulunacaktır.
10. İlçemiz 55 mahallesinde karla mücadele amacıyla yapılan bölge görevlendirmesi ekli listede yer almaktadır. 08.11.2018  
 
 
 
1.BÖLGE
B.B.Ş.B.GREYDER
2.BÖLGE
ÇELİKLER A.Ş.
GREYDER
3.BÖLGE
ORMAN İŞLETME
GREYDER
1 NALINLAR
2 ERENLER
3 KOÇU
4 ORTAKÖY
5 SÜLEYMANBEY
6 BAŞKÖY
7 ÇINARCIK
8 GÖKTEPE
9 OSMANİYE
10 ÇÖRELER
11 AKÇABÜK
12 YÜRÜCEKLER
14 KARINCALI
 
1 GÜMÜŞPINAR
2 GİRENCİK
3 KUSUMLAR
4 SERÇELER
5 SADAĞI
6 YEŞİLLER
7 İKİZOLUK
8 DÜNDAR
9 ALTINTAŞ
10 GAZİOLUK
11 YENİDANİŞMENT
12 ÇİVİLİ
13 LETAFET
1 AKALAN
2 ESKİDANİŞMENT
3 SÖĞÜT
4 KÜÇÜKORHAN
5 ÇEKİ
6 SIRIL
7 FADIL
4. BÖLGE
BUSKİ
BEKOLODER
5. BÖLGE
ORHANELİ BELEDİYESİ
BEKOLODER
6.BÖLGE
BUSKİ
BEKOLODER
1 DAĞGÜNEY
2 KARASİ
3 FİRUZ 
4 DELİBALLILAR
 
 
1 GÖYNÜKBELEN
2 TOPUK
3 GAZİPAŞA MAHALLESİ
4 ESENTAPA MAHALLESİ
5 İSMETPAŞA MAHALLESİ
6 FEVZİPAŞA MAHALLESİ
7 300 EVLER MAHALLESİ
8 KARABEKİRPAŞA MAH.
1 ŞÜKRİYE
2 BELENOLUK
3 KABAKLAR
4 AĞAÇHİSAR
7. BÖLGE
B.B.Ş.B.
BEKOLODER
 
ORHANELİ KAR MÜCADELESİ SÜRESİNCE MÜDAHALE EDİLECEK 61 MAHALLE .
1KARAOĞLANLAR
2 TEPECİK
3 ARGIN
4 DEMİRCİ
5 MAHALLER
6 EMİR
7 YAKUPLAR
8 BALIOĞLU
9 SEMERCİ
10 KADIKÖY
11 DEREKÖY
12 ÇALAPLAR