Mustafa ŞAHİN adında engelli bir Vatandaşımız, kendisine yıllar evvel Kaymakamlık tarafından verilen tekerlekli sandalyeyi unutmayarak, 5 adet tekerlekli sandalye bağışladı.Daha önce elektrik tesisatçılığı yapan 62 yaşındaki Mustafa Şahin, 1982 yılında traktör kazası geçirirken, bu kazada 5 kişi öldü.Engelli kalan Mustafa Şahin, pazarlarda çerçilik (kadınların kullandığı incik boncuk satışı) yapmaya başladı. Keles Sosyal Yardımlaşma Vakfı 1989 yılında kendisine tekerlekli sandalye verdi. Bu tarihten sonra Mustafa Şahin, birçok derneğe ve vakfa üye oldu ve Bursa’ya taşındı. Emekli olan Şahin, gelir seviyesi biraz artınca kendini hayır işlerine adadı.
 
 
 

    Mustafa Şahin, Orhaneli Kaymakamlığı’na gelerek 5 adet tekerlekli sandalye bağışladı. Tekerlekli Sandalyeler muhtaç kişilere verilmek üzere Orhaneli Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na  teslim edildi.

 

    İlçe Kaymakamımız Sayın Emir Osman BULGURLU, bu güzel davranış karşısında duygulandı ve kendisine teşekkür etti; herkese örnek olması temennisinde bulundu.

 

    Mustafa Şahin, “Bana tekerlekli sandalye verildiği zaman muhtaç durumdaydım. Çocuklarım, eşim, hepsi benim elime bakıyorlardı. Pazarlarda öte beri satarak aileme bakıyordum. Çocuklarımın eğitimi için kazanmak zorundaydım. Bir gün pazarda Kaymakam Erhan Karakaya beni görmüş. Kendini tanıtmadan benden bir şeyler aldı. Sonra benimle konuşmaya başladı. Durumumu öğrenince bana tekerlekli sandalye verdiler. Ben şimdi çocuklarımı okuttum. Emekli oldum. Bundan böyle benim gibi ihtiyaç sahiplerine yardım etmek istiyorum. Bunun için Sayın Kaymakamımız Emir Osman BULGURLU'dan yardım istedim. Sağ olsun beni anladı ve çok ilgilendi. Duygulu anlar yaşadık. Sevgi her engeli aşar” dedi.