İSAY2 Galeri
 
İlçemiz' de Cumhuriyet Bayramı Kutlandı
 
 28 Ekim Pazar günü Atatürk Anıtına Çelenk koyma töreni ile başlayan kutlama programı 29 Ekim günü Kaymakamlık Makamında Belediye Başkanı olduğu halde Tebrigatları kabul ederek kutlamalar başladı.
 
Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. kuruluş yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, İlçemiz Kaymakamı Sayın Emir Osman BULGURLU, Belediye Başkanı İrfan TATLIOĞLU, Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Emre ERTAŞ İlçe Jandarma Komutanı Kadir TEMEL, İlçe Emniyet Amiri Ekrem TURAN,  sivil toplum kuruluşları ile siyasi parti temsilcileri,  kamu kurumlarının amirleri ve öğrenciler, okul müdürleri, öğretmenler ile beraber  kutlandı.
 
29 Ekim Pazartesi günü İlçemiz 9 Eylül Meydanında düzenlenen kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkanı öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.
 
Kaymakamımız Sayın Emir Osman BULGURLU günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaptı. 
 
Öğrenciler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın önemiyle ilgili şiirler okudu, Folklör gösterileri yapıldı, törende İlçemizdeki  Şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.  Tören geçişi ardından coşkuyla cumhuriyet yürüyüşü yapıldı ve tören sona erdi.