İSAY2 Galeri  
 
    Kaymakamımız Sayın Emir Osman BULGURLU ile beraber Cumhuriyetbaşsavcısı Seda SAĞLAM, Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Emre ERTAŞ,  Jandarma Komutanı Kadir TEMEL, Emniyet Amiri Ekrem TURAN, Milli Eğitim Müdürü Mehmet TAYIR, Müftü Hanefi ÇAKMAK, Akparti İlçe Başkanı Ramazan TURAN,  Ak Parti Belediye Başkan Adayı Ali AYKURT ve diğer daire amirleri olduğu halde  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Kutlamaları çerçevesinde;Halkeğitim Merkezi Konferans Salonunda Ahmet Necati Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Program uygulanarak, İstiklal Marşının Kabulu ve Mehmet Akif ERSOY' hakkında yazılan şiir ve Kompoziyonda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilerek program icra edildi.
 Kaymakamımız Sayın Emir Osman BULGURLU, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' ın mesajını okuyarak programa anlam kattı.
  "İstiklalimizin, istikbalimizin, milletimizin azim ve kararlılığının sembolü, Kurtuluş Savaşımızın adeta manifestosu olan ve vatan topraklarının her karışında işgale karşı mücadele verildiği bir dönemde yazılan İstiklal Marşımız, ortak sesimiz, ortak vicdanımız, en kıymetli ortak değerimizdir.
Büyük vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un mısralarında en veciz biçimde ortaya konan hasletlerimiz, milli ve manevi değerlerimiz, ideallerimiz, bugün ülkemize yönelen her tehditte kendini gösteren milli mutabakatın temel unsurlarıdır.
Aziz milletimiz için bir bağımsızlık beyannamesi olan İstiklal Marşımız, ülkemizin beka mücadelesinde sahip çıkmamız gereken ruhu, birlik ve beraberliğimizden gelen gücümüzü bugüne taşıyan kurucu bir metindir.
Milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan büyük vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, başta İstiklal Marşımız olmak üzere eserleriyle ve fikirleriyle her zaman saygıyla yad edilecektir.
İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yıl dönümünde, Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”