15 TEMMUZ 2018 KONUŞMA METNİ
BÜYÜK TÜRK MİLLETİ;
BİR FERDİN OLARAK, 15 TEMMUZDA FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DARBE KALKIŞMASI İHANET VE İŞGAL GİRİŞİMİNİN BERTARAF EDİLMESİNİN 2. YILDÖNÜMÜNDE GÜZEL ORHANELİ’ MİZDE UNUTULMASINA, UNUTTURULMASINA VE İHANETİN ÜZERİNİN ÖRTÜLMESİNE İZİN VERİLMEMESİ ADINA MİLLİ HAFIZALARIMIZI CANLI TUTMAK İÇİN HUZURUNUZDA BULUNMAKTAYIM;
DİNİMİZİN, DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN DÜŞMANI ELEBAŞI PENSİLVANYA’ DAKİ TERÖRİST FETULLAH GÜLEN’ İN OLDUĞU, FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN 15 TEMMUZ’ DA İŞGAL VE İSYAN İLE DARBE KALKIŞMASININ TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖMÜLÜŞÜNÜN 2. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA DEVLETİMİZCE İLAN EDİLEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’ NÜ ANMA ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE HEPİNİZİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM.
15 TEMMUZ MİLLETİN ZAFERİDİR, MİLLİ İRADENİN ZAFERİDİR, HAKLA BATILIN SAVAŞI SONUCUNDA HAKKIN GALİP GELMESİDİR VE DEMOKRASİNİN ZAFERİDİR.
BU AZİZ MİLLET ÇOK DARBE GÖRDÜ. BAŞBAKANINI İDAM SEHPASINDA KAYBETTİ, BUNDAN ÖNCEKİ DARBELERİ YAPANLAR 5-10 KİŞİYDİ, 15 TEMMUZ 2016’ DA İSE BİNLERCE ASKER VE YÜZLERCE UÇAK, HELİKOPTER VE ZIRHLI ARAÇLARLA DARBEYE KALKIŞTILAR. CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ, TBMM, ÖZEL HAREKAT DAİRE BAŞKANLIĞI, MİT, GENELKURMAY BAŞKANLIĞI VE BİNLERCE VATANDAŞIN ÜZERİNE ATEŞ YAĞDIRMAK SURETİYLE TÜRKİYE’ Yİ BÖLMEYE VE İŞGAL ETMEE ÇALIŞTILAR. LAKİN PEYGAMBER DUASINA MAZHAR OLMUŞ BÜYÜK MİLLETİMİZ SALA’ LARI SUSTURAN DARBELERDEN, DARBELERİ SUSTURAN SALA’ LARLA MEDENİYET TARİHİNE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRMIŞTIR.
FETÖ VE TETİKÇİLERİ EFENDİLERİNİN EMRİYLE PEYGAMBER OCAĞI KAHRAMAN ORDUMUZUN AYYILDIZLI ÜNİFORMASI ALTINA GİZLENEREK MİLLETİN PARASIYLA ALINAN SİLAHLARI ALÇAKÇA MİLLETE ÇEVİRMEKTEN BİR AN TEREDDÜT ETMEMİŞLERDİR. 249 ŞEHİDİMİZ, 2193 GAZİMİZ OLMUŞTUR. ALLAH (C.C) ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZDEN RAZI OLSUN.
ALLAH (C.C) ŞEHİTLERİMİZE RAHMET, GAZİLERİMİZE ŞİFALAR, YAKINLARINA SABRI CEMİL İHSAN ETSİN. ŞEHİTLERİMİZİN VE GAZİLERİMİZİN YAKINLARI BİZLERE EMANETTİR, ORHANELİMİZİN ONURU OLAN ABDURRAHMAN KAFKAS KARDEŞİMİZ 15 TEMMUZ GECESİ GAZİ OLMUŞTUR. KENDİSİNE VE ONU YETİŞTİREN AİLESİNE MİNNETLE HÜRMET EDERİM.
YÜCE DİNİMİZE GÖRE “ALLAH YOLUNDA ÖLDÜRÜLENLERE“ÖLÜLER” DEMEYİNİZ. BİLAKİS ONLAR DİRİDİRLER, LAKİN SİZ ANLAYAMAZSINIZ.” (BAKARA 154), PEYGAMBERİMİZ (S.A.V.)’ DE, PEYGAMBERLİKTEN SONRA GELEN MAKAM ŞEHİTLİKTİR DEMİŞTİR.
BAŞKOMUTANIMIZ, CUMHURBAŞKANIMIZ, DÜNYA LİDERİ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ IN MİLLETİ DARBEYE KARŞI ŞEHİR MEYDANLARINA, HAVA ALANLARINA ÇAĞIRMASIYLA 81 MİLYON BÜYÜK TÜRK MİLLETİ ORDUSUYLA, POLİSİYLE, YAŞLISIYLA, GENCİYLE, DOĞULUSUYLA, BATILISIYLA, KUZEYLİSİYLE, GÜNEYLİSİYLE, BİR VE BERABER OLARAK FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN 50 YILLIK İHANET VE İŞGAL GİRİŞİMİNİ ALLAH’ IN (C.C) İNAYETİ VE YARDIMIYLA 24 SAATTE YERLE BİR ETMİŞTİR.
ÇANAKKALE SAVAŞINDA DÜŞMANLA MEHMETÇİK ARASINDAKİ MESAFE 8 METRE İDİ, TEKBİR GETİREREK, KURAN-I KERİM OKUYARAK, YEDİ DÜVELİ ÇANAKKALEDE YIKAN İMAN VE RUH 15 TEMMUZDA DA TANKLARA SIFIR METREDE TEKBİR GETİREREK VE KURAN-I KERİM OKUYUP MÜDAHALE EDEREK FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ YENMİŞLERDİR. BU KADAR YÜKSEK İMAN VE VATAN SEVGİSİNE SAHİP BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN BİR FERDİ OLMAKTAN ONUR DUYUYORUM.
FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YILLARDIR DİNİMİZE, DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE DÜŞMANLIK YAPAN PKK TERÖR ÖRGÜTÜYLE OLAN İNANÇ VE KAN KARDEŞLİĞİ DE APAÇIK ORTAYA ÇIKMIŞTIR. 15 TEMMUZ GÖSTERMİŞTİR Kİ, HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜ BİRLİĞİMİZİ VE BERABERLİĞİMİZİ VE KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKTIR. ARTIK BÜYÜK MİLLETİMİZ İRADESİNE SAHİP ÇIKMAKTADIR. ALLAH’ IN (C.C) İZNİ VE MİLLETİN İRADESİYLE, CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ KURULMUŞ VE SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN CUMHURBAŞKANIMIZ OLMUŞTUR. DİNİMİZ, DEVLETİMİZ, MİLLETİMİZ, İNSANLIK ALEMİ İÇİN HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN. BİZ DE CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ IN LİDERLİĞİNDE MUASSIR MEDENİYETLERİN ÜSTÜNE ÇIKARAK YENİ TÜRKİYE’ Yİ KURMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ.
RABBİM MİLLETİMİZİ BÖLDÜRTMESİN, AYYILDIZLI ŞANLI MÜBAREK BAYRAĞIMIZI İNDİRTMESİN, VATANIMIZI İŞGAL ETTİRTMESİN, EZANLARIMIZI DİNDİRTMESİN, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİMİZİ İLELEBET YAŞATSIN. FETÖ, PKK GİBİ DİNİMİZİN, DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN DÜŞMANLARINI KAHRETMESİNİ RABBİMİZDEN NİYAZ EDİYORUM. AZİZ MİLLETİMİZİN VİCDANINDA MAHKUM OLAN FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ, TÜRK ADALETİNDEN DE HAKETTİĞİ CEZAYI ALACAKTIR.
TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ
ALLAH’A EMANET OLUN, SAYGILARIMLA…                                                                                         15 TEMMUZ 2018
                                              
                                                                                  EMİR OSMAN BULGURLU
                                                                                  ORHANELİ KAYMAKAMI